Tapahtumat

Tallitiimi järjestää vuosittain sekä este- että koulukilpailuita seura- ja aluetasolla.

Näiden lisäksi seura järjestää valmennuksia molemmissa lajeissa ja muuta toimintaa ympäri vuoden.

2023

5.2.
Sääntökoulutus Yhteiskoulun ruokalassa
klo 14.00-> uudet kilpailijat
klo 15-> mukaan myös jo aikaisemmin kilpailleet
Oman seuran jäsenille ilmainen, muut 10 € / osallistuja.
Alaikäisille oma huoltaja mukaan. (huoltajille ilmainen).
Mehutarjoilu.
Ilmoittautumiset info(a)tallitiimi.fi
Muiden seurojen edustjien osallintumismaksu etukäteen tilille FI92 4503 0010 2561 33, viitteellä 1009
Lähetäthän kuitin ilmoittautumisen liitteenä.

 

8.1. Harjoitusestekilpailut

klo 12.00 alkaen (ratatalkoot klo 10.00)
Arvostelu A.0.0
Lähtömaksu 15€ / lähtö
Hevonen voi startata kaksi luokkaa.
Luokat:
1. 30 cm (avustajan käyttö sallittu, oma avustaja mukaan)
2. 50 cm
3. 60 cm
4. 70 cm
5. 80 cm
6. 90 cm
7. 100 cm
Ilmoittautumiset 4.1. mennessä sähköpostilla osoitteeseen info@tallitiimi.fi
Maksa osallistumismaksu seuran tilille FI92 4503 0010 2561 33, viitteellä 1009 ja lähetä kuitista kopio ilmoittautuessasi.
Ilmoita estekorkeus/luokka, ratsastaja ja hevosen / ponin nimi, sekä edustamasi ratsastusseura.

KILPAILIJATIEDOTE:

Tervetuloa Tallitiimin Vuoden ensimmäisiin kilpailuihin!

Kilpailut alkavat klo 12. 

Kanslian puhelinnumero on 040 517 1793. Kanslia aukeaa klo 11 ja suljetaan viimeisen luokan päätyttyä. 

Pakkasraja -15 maneesista mitattuna kisapäivän aamuna.

Kilpailut ratsastetaan maneesissa, maneesissa saa olla rataa suorittavan ratsukon lisäksi yksi ratsukko odottamassa lähtövuoroa.

Verryttely on maneesissa 4-5 ratsukon ryhmissä. 

Kaikki puhtaan radan ratsastaneet saavat ruusukkeen radan jälkeen maneesin ovelta.

Siivoathan hevosesi jätökset kilpailupaikalta! 

Kilpailupaikalla toimii hyvin varusteltu buffetti. Maksuvälineenä käy käteinen ja korttimaksut.

Onnea kilpailuihin ja menestystä koko vuodelle!

Lähtölista (huomioitahan verkkaryhmät)
Luokka Verkka Lähtöaika Ratsastaja Hevonen
1. 30 cm 11:40 12:00 Linnea Jaakkola Iines
Tiia Hallinen Amalia
Amelia Lehtinen Liinu
Inkeri Tuulkari Munsboro Go West
12:15 12:35 Adalia Rautavaara Iines
Viivi Hallinen Amalia
Minea Lehtinen Liinu
2. 50 cm Maija Nieminen Ripa
3. 60 cm 12:50 13:10 Suvi Tahlo Naturelli
Janne Kivimäki Alfred
Elsa Tuulkari Munsboro Go West
Elle Marjamäki Butterwick Blue
4. 70 cm 13:40 14:00 Salla Jokela Valdemort
Suvi Tahlo Naturelli
Pinja Lehto Emilo P
Elle Marjamäki Butterwick Blue
14:15 14:35 Jenni Uusitalo Corolla
Mirja Ollila Bounce Me To The Moon
Salla Jokela Tirppa
5. 80 cm Jenni Uusitalo Corolla
7. 100 cm Merja Nuutinen Carmel